Atrakcje turystyczne Świnoujścia

Świnoujście

Comments off

Popularnym ostatnio sposobem inwestowania oszczędności jest zakup apartamentu nad morzem, z którego można skorzystać samemu albo wynajmować go turystom w sezonie i poza nim.

Dokonując takiego zakupu, należy kierować się przede wszystkim atrakcyjnością danej lokalizacji. Przed finalizacją transakcji zadajmy sobie pytanie: ile ludzi chce przyjechać tu na urlop? Co przyciąga w to miejsce turystów? Jeśli potrafimy wymienić choć kilka atrakcyjnych w tym miejscu rzeczy, które są swoistym magnesem dla turystów, możemy rozważać zakup takiego apartamentu pod wynajem i mieć pewność, że będzie to dobra inwestycja.

Dobrą lokalizacją jest Świnoujście. Apartamenty w Świnoujściu cieszą się dużym zainteresowaniem i są wynajmowane z olbrzymim wyprzedzeniem. Dlaczego tak się dzieje?

Najpopularniejsze atrakcje Świnoujścia:

1. Latarnia morska
Jest to najwyższa nad Bałtykiem latarnia morska pochodząca z 1858 roku. Ma 68 metrów wysokości. Wspiąć się na nią można pokonując 308 schodów. Z górnego tarasu widokowego można podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę.

2. Zabytkowe falochrony
Świnoujście może się poszczycić zabytkowymi falochronami, które były zbudowane w XIX wieku. Mają długość 1400 metrów w głąb morza i są wyposażone w charakterystyczny znak nawigacyjny w formie wiatraka.

3. Fort Wschodni
Nazywany też Fotem Gerharda. Jest to jedna z trzech fortyfikacji wchodzących w skład Twierdzy Świnoujście pochodzących z XIX wieku i zachowanych w dobrym stanie do dzisiaj. Stanowi nie lada gratkę dla miłośników historii i militariów.

4. Podziemne miasto
Potężna fortyfikacja podziemna. Kilometr ukrytych pod ziemią korytarzy, które kryją niezwykłe historie i ciekawostki. Można dowiedzieć się tutaj wielu ciekawych rzeczy o historii Polski z okresu zimnej wojny. Do 2015 roku obiekt był ściśle tajny, a o jego istnieniu wiedzieli zaledwie nieliczni.

5. Plaża miejska
Jest to piękna i bardzo szeroka plaża. Ma charakterystyczny dla polskiego wybrzeża miękki i drobny piasek. Cudownie się tu odpoczywa, można po niej spacerować bez końca.

6. Ostoja ptaków Karsiborska Kępa
Na wyspie Karsibór zlokalizowana jest enklawa dzikiego ptactwa o międzynarodowej sławie. Można tutaj zaobserwować około 140 gatunków ptaków.