• Mieszkanie z widokiem na morze

  Wynajem apartamentu nad morzem. Co cenią sobie turyści?

  Polskie morze kusi turystów z całego świata nie tylko latem. Wiele osób chętnie wybiera się nad Bałtyk również zimą, aby odpocząć od zgiełku wielkich miast i wsłuchać się w szum fal. Nic więc dziwnego, że coraz więcej inwestorów decyduje się na zakup apartamentu na wynajem właśnie w tym rejonie. Co powinien wiedzieć właściciel apartamentu, zanim pierwszy raz zaprosi do niego turystów? Continue reading

  Wynajem apartamentu nad morzem. Co cenią sobie turyści?
  Rate this post

 • Morze Bałtyckie

  Moda na wakacje nad Bałtykiem

  Polskie wybrzeże ma wiele do zaoferowania turystom. Morze Bałtyckie jest niezwykle malownicze i urokliwe, a piasek na polskich plażach jest najdelikatniejszy w całej Europie. Mimo iż Bałtyk nie jest morzem ciepłym, to i tak co roku nie brakuje chętnych na spędzenie swojego urlopu właśnie na polskim wybrzeżu. W dzisiejszym wpisie przekonasz się, że inwestycja w apartament nad morzem jest doskonałym pomysłem. Continue reading

  Moda na wakacje nad Bałtykiem
  Rate this post

 • latarnie baltyk

  Oryginalny pomysł na zwiedzanie wybrzeża – Szlak Latarni Morskich

  Wakacje nad polskim Bałtykiem znowu cieszą się ogromną popularnością. Nad nasze wybrzeże co roku przyjeżdżają tłumy turystów zarówno z naszego kraju, jak i z zagranicy. Można tutaj zregenerować się na pięknych, piaszczystych plażach, zjeść pyszną rybę z kutra, poszukać bursztynów albo poodwiedzać letnie festiwale. Jest jednak jeszcze jedna atrakcja turystyczna, która co roku przyciąga wiele osób – Szlak Latarni Morskich. Czym jest i dlaczego działa na turystów jak magnes?

  Szlak Latarni Morskich – co to takiego?

  Na polskim wybrzeżu znajduje się 15 latarni morskich. Już dawno przestały one pełnić jedynie funkcję nawigacyjną. Obecnie są jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych. Kiedy zostały udostępnione dla turystów, połączono je w szlak kulturowy. Dzięki takim inicjatywom latarnie są remontowane i uatrakcyjniane. Tylko ruch turystyczny może uratować je przed powolnym niszczeniem, gdyż powoli stają się one reliktem przeszłości. Marynarze coraz częściej korzystają z systemów GPS zamiast ze światła latarni morskich.

  Całkowita długość owego szlaku to około 669 km. Można rozłożyć go na kilka etapów i zwiedzać po kilka latarń w jednym sezonie. Większość latarni jest położonych w cudownych nadmorskich miejscowościach, które są teraz znanymi kurortami. Warto więc np. wynająć apartament w Świnoujściu i potraktować go jako bazę wypadową do odwiedzenia kilku latarni znajdujących się w jego sąsiedztwie.

  Najciekawsze latarnie morskie

  Niewątpliwie na uwagę zasługuje najwyższa latarnia polskiego wybrzeża, która znajduje się w Świnoujściu. Ma aż 68 m wysokości i jest najwyższą budowlą tego typu w naszym kraju. Wzniesiono ją w 1857 roku.
  Niezwykle malownicza jest również latarnia w Darłowie. Jest położona przy samym brzegu morza i ujścia rzeki Wieprzy. Nie jest zbyt wysoka, ale obok niej znajduje się jedyny w Polsce rozsuwany most, który przy okazji wizyty w latarni warto odwiedzić.

  Najstarszą latarnią całego polskiego wybrzeża jest ta znajdująca się w Rozewiu. Zbudowano ją w 1822 roku. Jest położona na pięknym zalesionym klifie, co sprawia, że jej światło jest widoczne z odległości 48 km, a to czyni z niej latarnię o największym zasięgu światła w naszym kraju.

  Oryginalny pomysł na zwiedzanie wybrzeża – Szlak Latarni Morskich
  Rate this post

 • Page 1 of 3
 • 1
 • 2
 • 3