Jak urządzić apartament na wynajem nad morzem? (część I)

Herkules Plaza pokoje w Świnoujściu nad morzem

Comments off

Coraz więcej Polaków wyjeżdżających na wakacje chętniej wynajmuje noclegi w prywatnych apartamentach niż w standardowych hotelach. Jest to szansa dla wszystkich inwestorów, którzy planują lub już nabyli mieszkanie sezonowe nad morzem. Taka inwestycja może być strzałem w dziesiątkę, trzeba tylko zadbać o to, aby lokal pod wynajem został odpowiednio urządzony i wyposażony.

Poznaj swoją grupę docelową

Apartamenty na sprzedaż nad morzem to doskonała inwestycja, która może bardzo szybko się zwrócić, zapewniając dodatkowy zysk nie tylko w sezonie letnim, ale również wiosną i jesienią, kiedy turyści również chętnie spędzają czas w nadmorskich miejscowościach. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem takiej nieruchomości, już na początku prac związanych z urządzaniem lokalu powinieneś zastanowić się, do jakich klientów chcesz dotrzeć ze swoją ofertą – czy będą to rodziny z dziećmi, biznesmeni, pracownicy tymczasowi, a może młodzi ludzie podróżujący grupowo. Wszystkie te grupy docelowe mają nieco inne oczekiwania.

Urządzanie i wyposażanie apartamentu wakacyjnego

Jeśli decydujesz się na zakup apartamentu wakacyjnego bezpośrednio od dewelopera, tak naprawdę otrzymujesz mieszkanie “pod klucz”, które można zacząć urządzać bezpośrednio po ukończeniu inwestycji przez wykonawcę. Tak jest w przypadku nieruchomości Herkules Plaza zlokalizowanej w dzielnicy uzdrowiskowej atrakcyjnego kurortu w Świnoujściu.

Podczas urządzania mieszkania pod wynajem warto pamiętać o tym, że wnętrza powinny być zachowane raczej w neutralnym stylu. Zapewne będziesz gościć osoby o różnych gustach i usposobieniu, więc warto zabiegać o to, aby każdy czuł się w nim dobrze. W apartamentach nadmorskich można zastosować niewielkie motywy dekoracyjne, które będą nawiązywać do morza. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzać z dekoracjami. Twoje mieszkanie na wynajem powinno być przede wszystkim maksymalnie funkcjonalne i wygodne.

Aneks kuchenny w apartamencie powinien być wyposażony we wszystkie niezbędne sprzęty do przygotowywania prostych posiłków, kawy i herbaty. Zadbaj więc o urządzenia AGD, sprzęty kuchenne (np. czajnik, toster, mikrofalówka itp.), a także kilka garnków i naczynia do przygotowywania i spożywania posiłków. Postaraj się, aby twoi goście czuli się jak u siebie w domu, ponieważ to w dużej mierze wpłynie na ich zadowolenie oraz dobrą opinię na temat twojego apartamentu.

Bardzo ważna jest również kompleksowo wyposażona łazienka, w której znajdą się nie tylko wszystkie niezbędne urządzenia sanitarne, ale również dodatkowe akcesoria, takie jak np. suszarka.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat odpowiedniego urządzenia i wyposażenia apartamentu na wynajem nad morzem? Koniecznie przeczytaj drugi artykuł z tej serii.