Jak urządzić apartament na wynajem nad morzem? (część II)

Herkules Plaza pokoje

Comments off

W naszych artykułach dotyczących apartamentów na sprzedaż nad morzem podpowiadamy, jak urządzić mieszkanie sezonowe, aby spełniło oczekiwania i potrzeby różnych turystów. W pierwszym tekście z tej serii skupiliśmy się na podstawowym wyposażeniu oraz najważniejszych zasadach, którymi należy kierować się podczas przygotowywania lokalu do wynajmu. Tym razem podzielimy się kilkoma poradami na temat tego, co zrobić, aby podnieść wartość apartamentu.

Udogodnienia w apartamencie wakacyjnym

Ilość oraz zakres różnorodnych udogodnień zależy w dużej mierze od naszych możliwości, pomysłowości, a także budżetu, jakim dysponujemy. Oczywiście w dobie internetu niezbędny jest bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi. Dodatkowo warto pomyśleć też o zakupie telewizora (chociaż oczywiście nie musi to być najlepszy model). Jeśli planujemy wynajmować apartament rodzinom z dziećmi, dobrze jest zapewnić dostęp do kilku kanałów telewizyjnych dla dzieci.

Wyposażenie kuchni, o którym wspominaliśmy w poprzedni tekście, w dużej mierze zależy od standardu apartamentu i jego ceny za wynajem. Koniecznie należy zapewnić podstawowe sprzęty i akcesoria do przygotowywania potraw. Dodatkowe udogodnienia, takie jak ekspres do kawy czy wyciskarka do soków owocowych to urządzenia, które podwyższają standard mieszkania. Mogą się znaleźć w kuchni, ale nie muszą.

W salonie najlepiej wstawić rozkładaną sofę. Dlaczego rozkładaną? Ponieważ zawsze zapewnimy dodatkowo miejsce dla większej liczby gości.

Im wyższy standard, tym wyższa cena za wynajem

Wszelkie udogodnienia na plus mogą stanowić pretekst do tego, aby podwyższyć nieco cenę za wynajem. Oczekiwania gości względem noclegu są coraz wyższe. Turyści coraz częściej zwracają uwagę nie tylko na wygodne miejsce do spania, ale też szereg dodatkowych możliwości, z których mogą skorzystać podczas wakacyjnego pobytu. Jeśli chcesz urządzić luksusowy apartament, a więc i bardziej dochodowy, musisz zadbać o kilka udogodnień, na które zwracają uwagę osoby przyjeżdżające nad morze. Zaliczamy do nich m.in. możliwość przyjazdu wraz ze zwierzętami, strefa zabaw dla dzieci, bezpłatny parking, dźwiękoszczelne pokoje, prywatny taras lub ogród oraz możliwość korzystania z basenu lub SPA itd. Oczywiście przygotowując prospekty reklamowe czy opisy na serwisach internetowych, koniecznie powinieneś wyszczególnić wszystkie zapewniane turystom udogodnienia.