Moda na wakacje nad Bałtykiem

Morze Bałtyckie

Comments off

Polskie wybrzeże ma wiele do zaoferowania turystom. Morze Bałtyckie jest niezwykle malownicze i urokliwe, a piasek na polskich plażach jest najdelikatniejszy w całej Europie. Mimo iż Bałtyk nie jest morzem ciepłym, to i tak co roku nie brakuje chętnych na spędzenie swojego urlopu właśnie na polskim wybrzeżu. W dzisiejszym wpisie przekonasz się, że inwestycja w apartament nad morzem jest doskonałym pomysłem.

Zalety wakacji nad Bałtykiem:

Malownicze plaże – polskie plaże są niezwykle piękne, drobniutki piasek, lasy sosnowe, cudowne klify, rzeczki wpadające do morza oraz ciągnące się kilometrami rewelacyjne trasy spacerowe brzegiem morza, czy można chcieć czegoś więcej?

Piękne miasta – na polskim wybrzeżu znajduje się wiele atrakcyjnych miast, w których można odnaleźć ciekawe zabytki, muzea, kina i parki rozrywki.

Festiwale sezonowe – na wybrzeżu w sezonie wiosenno-letnim odbywa się dużo różnych festiwali, które przyciągają turystów i nakręcają lokalną turystykę.

Cenione i znane kawiarnie oraz restauracje – są rozsiane po całym wybrzeżu, po plażowaniu warto spędzić w nich trochę czasu i skosztować regionalnych przysmaków.

Pyszna ryba – nie ma udanych wakacji nad Bałtykiem bez przepysznej, świeżej ryby prosto z kutra. Można ją zjeść w wielu restauracjach, które oferują niezapomniane dla podniebienia rybne uczty.

Niezwykłe okazy przyrody – nad morzem znajduje się wiele niesamowitych okazów przyrody. Na uwagę zasługują między innymi wydmy w okolicach Łeby oraz ostoja ptaków Karsiborska Kępa, która znajduje się blisko Świnoujścia.

Magiczne latarnie morskie – na polskim wybrzeżu wznosi się aż 17 wież nawigacyjnych. Większość z nich jest udostępniona do zwiedzania. Wspięcie się na szczyt latarni morskiej i podziwianie widoku roztaczającego się z góry jest niezapomnianym przeżyciem zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Kto przyjeżdża nad polskie morze?

Wakacje nad Bałtykiem przyciągają tłumy Polaków mieszkających na co dzień w innych rejonach kraju. O tym jak popularne jest spędzanie urlopu na wybrzeżu, przekonał się każdy, kto próbował znaleźć i zarezerwować nocleg nad morzem w kwietniu czy maju. Większość pensjonatów, apartamentów czy doków jest rezerwowana jeszcze zimą, więc jeśli zależy Wam na spędzeniu wymarzonych wakacji na polskim wybrzeżu, to nie powinno się zwlekać z rezerwacją. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się wakacje nad polskim morzem także wśród Niemców. Jak wynika z badań najchętniej wypoczywają oni w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Kołobrzegu.