Zakup apartamentu nad morzem. Czy taka inwestycja się opłaca? (cz. II)

herkulesplaza

Comments off

Nieruchomości zlokalizowane nad morzem kuszą inwestorów z całego kraju. Taka inwestycja jest nie tylko okazją do posiadania własnego mieszkania w wymarzonej lokalizacji, ale również sposobem na pewny zarobek. Apartamenty w pobliżu morza na sprzedaż oferowane przez HERKULES PLAZA znajdują się w Świnoujściu zaledwie 300 m plaży, dlatego też przypadną do gustu zarówno dla tych, którzy mieszkania poszukują na własny użytek, jak i dla osób chcących czerpać korzyści z sezonowego wynajmu turystom.

Apartamenty nad morzem – bezpieczna inwestycja

Zakup apartamentu nad morzem to jedna z najbezpieczniejszych form lokowania własnego kapitału. Szczególnie w ostatnich latach prywatni inwestorzy są coraz bardziej zainteresowani zakupem nieruchomości, gdyż stopy procentowe z lokat nie zapewniają zbyt dużych zysków. A jednocześnie mieszkania znajdujące się w niedalekiej odległości od morza są szczególnie cenne właśnie ze względu na swoje położenie. Taką nieruchomość zawsze można będzie łatwo wynająć lub sprzedać, więc jest to jedna z najbezpieczniejszych inwestycji na rynku. Co więcej, apartamenty nad morzem zapewniają wyższą stopę zwrotu niż mieszkania zlokalizowane w większych polskich miastach. W sezonie letnim obłożenie takiego apartamentu jest praktycznie pewne.

Oczywiście na zysk można liczyć pod warunkiem, że spełnione zostaną najważniejsze warunki związane z położeniem oraz standardem apartamentu w miejscowości turystycznej. W Świnoujściu apartament powinien znajdować się w niedalekiej odległości od morza, w otoczeniu przyrody i w budynku posiadającym najwyższe standardy techniczne oraz podstawowe udogodnienia. Ważny jest również standard wykończenia lokalu przeznaczonego na wynajem.

Wiele osób decyduje się łączyć najem apartamentu nad morzem z wykorzystywaniem go na własne potrzeby. Własna nieruchomość w turystycznej miejscowości, urządzona zgodnie z własnymi potrzebami, będzie atrakcyjną wakacyjną lub weekendową alternatywą dla hotelu czy pensjonatów, które musielibyśmy każdorazowo wynajmować.